Katarzyna Kulczyska - ZnanyLekarz.pl

Osteopatia pediatryczna – Białe Błota – Najlepsi specjaliści

Osteopatia pediatryczna jest szczególnym działem zdrowia. Wymaga posiadania ogromnej dawki empatii i wyczucia. Przede wszystkim dlatego, że dotyczy to najmłodszych dzieci, które nie nie mogą same powiedzieć, jakie są ich dolegliwości. Osteopata może zatem polegać wyłącznie na opisie dolegliwości opiekunów, a także na własnej obserwacji. Czym jest osteopatia pediatryczna? Białe Błota jest miejscem, w którym można znaleźć dobrego specjalistę?

Osteopatia pediatryczna – co to jest?

Osteopatia pediatryczna to kluczowe badanie dla rozwoju dziecka, które polega na wyczuwaniu napięcia mięśniowego, powięzi i innych elementów mięśniowych. Do obowiązków osteopatów należy również badanie ograniczeń ruchomości stawów oraz tkanek. Umiejętności te są bezcenne w przypadku leczenia najmłodszych dzieci. Powstanie napięć i ograniczeń co do zasady powstają w konsekwencji ciężkiego porodu, nieprawidłowego ułożenia dziecka, czy cesarskiego cięcia. Może się to zdarzyć również w wyniku ciąży bliźniaczej.

Jak napięcia i ograniczenia wpływają na rozwój dziecka?

Nienormatywne napięcie mięśniowe oraz ograniczenie ruchomości stawów i tkanek są bardzo niekorzystne i mogą zaważyć na rozwoju dziecka. Jedną z dysfunkcji może być nieprawidłowy wzrost lub zaburzenie symetrii ciała. Te wady mogą z kolei negatywnie zaważyć się na tym, jak dziecko je, jak śpi, jak się porusza itp. Do symptomów należy zaliczyć np. kolki, refluksy, zbytnia drażliwość oraz zaburzenia snu.

Osteopatia pediatryczna Białe Błota

Skuteczną metodą zwalczania tych dysfunkcji oraz nieprawidłowości jest osteopatia pediatryczna. Białe Błota to miejsce, w którym jest szansa znalezienia dobrego specjalistę od badania i leczenia niemowląt. Dobry osteopata wyczuje, w których miejscach występuje wada mięśniowa oraz ograniczenie ruchomości stawów i tkanek. Potrafi prawidłowo przeprowadzić leczenie. Co do zasady objawy ustępują już po kilku wizytach. Zaleca się, aby terapię zacząć bez zbędnej zwłoki. Głównie dlatego, że każdy tydzień u niemowlaka to ogromny postęp rozwojowy, który może zostać zakłócony przez nieprawidłowości mięśniowe oraz ruchowe.

Zachęcamy do kontaktu

Wyróżnia nas wiedza i doświadczenie w terapiach niemowląt. Zachęcamy do kontaktu z nami, nawet jeśli nie zauważasz u swojego dziecka wspomnianych objawów. Zapewniamy profesjonalną osteopatię pediatryczną. Białe Błota to miejsce, w którym możesz nas znaleźć!