Katarzyna Kulczyska - ZnanyLekarz.pl

Osteopatia pediatryczna – Fordon – Najlepsi specjaliści

Osteopatia pediatryczna jest kluczowym działem zdrowia. Osteopata musi mieć ogromną dawkę empatii i wyczucia. Głównie dlatego, że dotyczy to małych dzieci, które nie mają możliwości same opowiedzieć, co im doskwiera. Lekarz może zatem polegać wyłącznie na opisie dolegliwości opiekunów, a także na własnej obserwacji. Czym jest osteopatia pediatryczna? Fordon jest miejscem, w którym można znaleźć dobrego specjalistę?

Osteopatia pediatryczna – co to jest?

Osteopatia pediatryczna to kluczowe badanie dla rozwoju dziecka, które polega na wyczuwaniu napięcia mięśniowego, powięzi i innych struktur. Zadaniem osteopatów jest również wyczucie ograniczeń ruchomości stawów oraz tkanek. Umiejętności te są szczególne cenne w przypadku leczenia najmłodszych dzieci. Zaistnienie napięć i ograniczeń z zasady może mieć miejsce w wyniku długiego porodu, nieprawidłowej pozycji dziecka, czy cesarskiego cięcia. Może się to zdarzyć również w wyniku ciąży bliźniaczej.

Jak napięcia i ograniczenia wpływają na rozwój dziecka?

Nienormatywne napięcie mięśniowe oraz ograniczenie ruchomości stawów i tkanek mogą negatywnie odbijać się na rozwoju dziecka. Jednym ze skutków może być nieprawidłowy wzrost lub zaistnienie asymetrii ciała. Te dysfunkcje mogą mieć konsekwencje i odbijać się na tym, jak dziecko je, jak śpi, jak się porusza itp. Do objawów należy zaliczyć np. kolki, refluksy, zbytnia drażliwość oraz zaburzenia snu.

Osteopatia pediatryczna Fordon

Sposobem na minimalizowanie tych dolegliwości oraz nieprawidłowości jest osteopatia pediatryczna. Fordon to miejsce, w którym jest szansa znalezienia dobrego lekarza specjalizującego się w osteopatii pediatrycznej i leczeniu niemowląt. Dobry specjalista wyczuje, w których miejscach występuje napięcie mięśniowe oraz ograniczenie ruchomości stawów i tkanek. Posiada niezbędną wiedzę w zakresie tego, jak przeprowadzić leczenie. Co do zasady objawy ustępują już po kilku terapiach. Podstawową kwestią jest to, aby terapię zacząć niezwłocznie. Głównie z tego powodu, że każdy tydzień u niemowlaka to ogromny postęp rozwojowy, który może zostać zakłócony przez nieprawidłowości mięśniowe oraz ruchowe.

Zachęcamy do kontaktu

Wyróżnia nas wiedza i doświadczenie w terapiach niemowląt. Zachęcamy do kontaktu z nami, nawet jeśli nie zauważasz u swojego dziecka wspomnianych objawów. Zapewniamy profesjonalną osteopatię pediatryczną. Fordon to miejsce, w którym możesz nas znaleźć!