Katarzyna Kulczyska - ZnanyLekarz.pl

Osteopatia pediatryczna – Inowrocław – Najlepsi specjaliści

Osteopatia pediatryczna jest szczególną dziedziną zdrowia. Osteopata musi mieć ogromną dawkę empatii i wyczucia. Przede wszystkim dlatego, że dotyczy to najmłodszych dzieci, które nie nie mogą same powiedzieć, co im doskwiera. Osteopata musi zatem polegać wyłącznie na relacji dotyczącej dolegliwości rodziców, a także na własnej obserwacji. Czym jest osteopatia pediatryczna? Inowrocław jest miejscem, w którym można znaleźć dobrego specjalistę?

Osteopatia pediatryczna – co to jest?

Osteopatia pediatryczna to badanie polegające na wyczuwaniu napięcia mięśniowego, powięzi i innych struktur. Zadaniem osteopatów jest również wyczucie ograniczeń ruchomości stawów oraz tkanek. Umiejętności te są szczególne cenne w przypadku badania niemowląt. Zaistnienie napięć i ograniczeń najczęściej powstają z powodu ciężkiego porodu, nieprawidłowego ułożenia dziecka, czy cesarskiego cięcia. Może się to zdarzyć również w wyniku ciąży bliźniaczej.

Jak napięcia i ograniczenia wpływają na rozwój dziecka?

Nieprawidłowe napięcie mięśniowe oraz ograniczenie ruchomości stawów i tkanek spowodują nieprawidłowości w rozwoju dziecka. Jednym ze skutków może być nienormatywny wzrost lub zaistnienie asymetrii ciała. Te dysfunkcje wpłyną negatywnie na to, jak dziecko je, jak śpi, jak się porusza itp. Objawami mogą być np. kolki, refluksy, zbytnia drażliwość oraz zaburzenia snu.

Osteopatia pediatryczna Inowrocław

Skuteczną metodą minimalizowania tych dysfunkcji oraz nieprawidłowości jest osteopatia pediatryczna. Inowrocław to miejscowość, w której można znaleźć dobrego specjalistę od badania i leczenia niemowląt. Dobry osteopata wykryje, w których miejscach występuje napięcie mięśniowe oraz ograniczenie ruchomości stawów i tkanek. Potrafi dobrze przeprowadzić leczenie. Zazwyczaj objawy ustępują już po kilku terapiach. Podstawową kwestią jest to, aby terapię zacząć jak najszybciej. Przede wszystkim dlatego, że każdy tydzień u niemowlaka to ogromny postęp rozwojowy, który może zostać zakłócony przez nieprawidłowości mięśniowe oraz ruchowe.

Zachęcamy do kontaktu

Wyróżnia nas wiedza i doświadczenie w terapiach niemowląt. Zachęcamy do kontaktu z nami, nawet jeśli nie zauważasz u swojego dziecka wspomnianych objawów. Zapewniamy profesjonalną osteopatię pediatryczną. Inowrocław to miejsce, w którym możesz nas znaleźć!