Katarzyna Kulczyska - ZnanyLekarz.pl

Osteopatia pediatryczna – Nakło – Najlepsi specjaliści

Osteopatia pediatryczna jest szczególnym działem zdrowia. Osteopata musi mieć ogromną dawkę empatii i wyczucia. Głównie dlatego, że dotyczy to najmłodszych dzieci, które nie nie mogą same powiedzieć, jakie są ich dolegliwości. Osteopata musi zatem polegać wyłącznie na opisie dolegliwości rodziców, a także na własnej obserwacji. Czym jest osteopatia pediatryczna? Nakło jest miejscem, w którym można znaleźć dobrego specjalistę?

Osteopatia pediatryczna – co to jest?

Osteopatia pediatryczna to badanie polegające na wyczuwaniu napięcia mięśniowego, powięzi i innych struktur. Do obowiązków osteopatów jest również wykrywanie ograniczeń ruchomości stawów oraz tkanek. Umiejętności te są bezcenne w przypadku badania niemowląt. Istnienie napięć i ograniczeń najczęściej powstają w wyniku długiego porodu, nieprawidłowej pozycji dziecka, czy cesarskiego cięcia. Może się to zdarzyć również w wyniku ciąży bliźniaczej.

Jak napięcia i ograniczenia wpływają na rozwój dziecka?

Nienormatywne napięcie mięśniowe oraz ograniczenie ruchomości stawów i tkanek są bardzo niekorzystne i mogą zaważyć na rozwoju dziecka. Jednym z efektów może być nienormatywny wzrost lub powstanie asymetrii ciała. Te dysfunkcje wpłyną negatywnie na to, jak dziecko je, jak śpi, jak się porusza itp. Symptomami mogą być np. kolki, refluksy, zbytnia drażliwość oraz zaburzenia snu.

Osteopatia pediatryczna Nakło

Sposobem na redukcję tych objawów oraz nieprawidłowości jest osteopatia pediatryczna. Nakło to miejscowość, w której można znaleźć dobrego specjalistę od badania i leczenia niemowląt. Dobry osteopata potrafi wyczuć, w których miejscach występuje napięcie mięśniowe oraz ograniczenie ruchomości stawów i tkanek. Posiada niezbędną wiedzę w zakresie tego, jak przeprowadzić leczenie. Zazwyczaj objawy ustępują już po kilku terapiach. Podstawową kwestią jest to, aby terapię zacząć bez zbędnej zwłoki. Głównie dlatego, że każdy tydzień u niemowlaka to ogromny postęp rozwojowy, który może zostać zakłócony przez nieprawidłowości mięśniowe oraz ruchowe.

Zachęcamy do kontaktu

Wyróżnia nas wiedza i doświadczenie w terapiach niemowląt. Zachęcamy do kontaktu z nami, nawet jeśli nie zauważasz u swojego dziecka wspomnianych objawów. Zapewniamy profesjonalną osteopatię pediatryczną. Nakło to miejsce, w którym możesz nas znaleźć!