Katarzyna Kulczyska - ZnanyLekarz.pl

Osteopatia pediatryczna – Niemcz – Najlepsi specjaliści

Osteopatia pediatryczna jest kluczowym działem zdrowia. Osteopata musi mieć ogromną dawkę empatii i wyczucia. Głównie dlatego, że dotyczy to najmłodszych dzieci, które nie mogą same powiedzieć, co im dolega. Lekarz musi zatem polegać wyłącznie na relacji dotyczącej dolegliwości opiekunów, a także na własnej obserwacji. Czym jest osteopatia pediatryczna? Niemcz jest miejscem, w którym można znaleźć dobrego specjalistę?

Osteopatia pediatryczna – co to jest?

Osteopatia pediatryczna to badanie polegające na wyczuwaniu napięcia mięśniowego, powięzi i innych tkanek. Do obowiązków osteopatów należy również badanie ograniczeń ruchomości stawów oraz tkanek. Umiejętności te są bezcenne w przypadku badania niemowląt. Istnienie napięć i ograniczeń co do zasady powstają w konsekwencji długiego porodu, nieprawidłowej pozycji dziecka, czy cesarskiego cięcia. Może się to zdarzyć również w wyniku ciąży bliźniaczej.

Jak napięcia i ograniczenia wpływają na rozwój dziecka?

Nieprawidłowe napięcie mięśniowe oraz ograniczenie ruchomości stawów i tkanek negatywnie odbiją się na rozwoju dziecka. Jedną z dysfunkcji może być nieprawidłowy wzrost lub powstanie asymetrii ciała. Te dysfunkcje wpłyną negatywnie na to, jak dziecko je, jak śpi, jak się porusza itp. Objawami mogą być np. kolki, refluksy, zbytnia drażliwość oraz zaburzenia snu.

Osteopatia pediatryczna Niemcz

Skuteczną metodą minimalizowania tych dysfunkcji oraz nieprawidłowości jest osteopatia pediatryczna. Niemcz to miejscowość, w której można znaleźć dobrego lekarza specjalizującego się w osteopatii pediatrycznej i leczeniu niemowląt. Dobry specjalista potrafi wyczuć, w których miejscach występuje nieprawidłowość mięśniowa oraz ograniczenie ruchomości stawów i tkanek. Wie, jak przeprowadzić leczenie. Z zasady objawy ustępują już po kilku wizytach. Kluczowe jest, aby terapię zacząć bez zbędnej zwłoki. Głównie dlatego, że każdy tydzień u niemowlaka to ogromny postęp rozwojowy, który może zostać zakłócony przez nieprawidłowości mięśniowe oraz ruchowe.

Zachęcamy do kontaktu

Wyróżnia nas wiedza i doświadczenie w terapiach niemowląt. Zachęcamy do kontaktu z nami, nawet jeśli nie zauważasz u swojego dziecka wspomnianych objawów. Zapewniamy profesjonalną osteopatię pediatryczną. Niemcz to miejsce, w którym możesz nas znaleźć!