Katarzyna Kulczyska - ZnanyLekarz.pl

Osteopatia pediatryczna – Osielsko – Najlepsi specjaliści

Osteopatia pediatryczna jest kluczowym działem zdrowia. Osteopata musi mieć ogromną dawkę empatii i wyczucia. Głównie dlatego, że dotyczy to malutkich dzieci, które nie nie mogą same powiedzieć, jakie są ich dolegliwości. Osteopata może zatem polegać wyłącznie na opisie dolegliwości rodziców, a także na własnej obserwacji. Czym jest osteopatia pediatryczna? Osielsko jest miejscem, w którym można znaleźć dobrego specjalistę?

Osteopatia pediatryczna – co to jest?

Osteopatia pediatryczna polega na wyczuwaniu napięcia mięśniowego, powięzi i innych tkanek. Do obowiązków osteopatów należy również badanie ograniczeń ruchomości stawów oraz tkanek. Umiejętności te są szczególne cenne w przypadku badania niemowląt. Powstanie napięć i ograniczeń z zasady powstają w konsekwencji długiego porodu, nieprawidłowego ułożenia dziecka, czy cesarskiego cięcia. Może się to zdarzyć również w wyniku ciąży bliźniaczej.

Jak napięcia i ograniczenia wpływają na rozwój dziecka?

Nieprawne napięcie mięśniowe oraz ograniczenie ruchomości stawów i tkanek negatywnie odbiją się na rozwoju dziecka. Jednym z efektów może być nienormatywny wzrost lub zaburzenie symetrii ciała. Te dysfunkcje wpłyną negatywnie na to, jak dziecko je, jak śpi, jak się porusza itp. Symptomami mogą być np. kolki, refluksy, zbytnia drażliwość oraz zaburzenia snu.

Osteopatia pediatryczna Osielsko

Sposobem na redukcję tych symptomów oraz nieprawidłowości jest osteopatia pediatryczna. Osielsko to miejsce, w którym jest możliwość znalezienia dobrego lekarza specjalizującego się w osteopatii pediatrycznej i leczeniu niemowląt. Dobry specjalista wykryje, w których miejscach występuje napięcie mięśniowe oraz ograniczenie ruchomości stawów i tkanek. Wie, jak przeprowadzić leczenie. Zazwyczaj symptomy zanikają już po kilku terapiach. Ważne jest, aby terapię zacząć jak najszybciej. Przede wszystkim dlatego, że każdy tydzień u niemowlaka to ogromny postęp rozwojowy, który może zostać zakłócony przez nieprawidłowości mięśniowe oraz ruchowe.

Zachęcamy do kontaktu

Wyróżnia nas wiedza i doświadczenie w terapiach niemowląt. Zachęcamy do kontaktu z nami, nawet jeśli nie zauważasz u swojego dziecka wspomnianych objawów. Zapewniamy profesjonalną osteopatię pediatryczną. Osielsko to miejsce, w którym możesz nas znaleźć!