Katarzyna Kulczyska - ZnanyLekarz.pl

Osteopatia pediatryczna – Świecie – Najlepsi specjaliści

Osteopatia pediatryczna jest szczególną dziedziną zdrowia. Osteopata musi mieć ogromną dawkę empatii i wyczucia. Głównie dlatego, że dotyczy to najmłodszych dzieci, które nie mają możliwości same opowiedzieć,, jakie są ich dolegliwości. Lekarz może zatem polegać wyłącznie na opisie dolegliwości od rodziców, a także na własnej obserwacji. Czym jest osteopatia pediatryczna? Świecie jest miejscem, w którym można znaleźć dobrego specjalistę?

Osteopatia pediatryczna – co to jest?

Osteopatia pediatryczna to kluczowe badanie dla rozwoju dziecka, które polega na wyczuwaniu napięcia mięśniowego, powięzi i innych struktur. Do obowiązków osteopatów jest również wyczucie ograniczeń ruchomości stawów oraz tkanek. Umiejętności te są szczególne cenne w przypadku leczenia najmłodszych dzieci. Zaistnienie napięć i ograniczeń z zasady powstają w konsekwencji długotrwałego porodu, nieprawidłowej pozycji dziecka, czy cesarskiego cięcia. Może się to zdarzyć również w wyniku ciąży bliźniaczej.

Jak napięcia i ograniczenia wpływają na rozwój dziecka?

Nienormatywne napięcie mięśniowe oraz ograniczenie ruchomości stawów i tkanek są bardzo niekorzystne i mogą zaważyć na rozwoju dziecka. Jedną z dysfunkcji może być nieprawidłowy wzrost lub zaburzenie symetrii ciała. Te wady mogą mieć konsekwencje i odbijać się na tym, jak dziecko je, jak śpi, jak się porusza itp. Do symptomów należy zaliczyć np. kolki, refluksy, zbytnia drażliwość oraz zaburzenia snu.

Osteopatia pediatryczna Świecie

Sposobem na minimalizowanie tych dysfunkcji oraz nieprawidłowości jest osteopatia pediatryczna. Świecie to miejscowość, w której jest możliwość znalezienia dobrego lekarza specjalizującego się w osteopatii pediatrycznej i leczeniu niemowląt. Dobry osteopata potrafi wyczuć, w których miejscach występuje nieprawidłowość mięśniowa oraz ograniczenie ruchomości stawów i tkanek. Posiada niezbędną wiedzę w zakresie tego, jak przeprowadzić leczenie. Zazwyczaj objawy ustępują już po kilku terapiach. Kluczowe jest, aby terapię zacząć bez zbędnej zwłoki. Głównie z tego powodu, że każdy tydzień u niemowlaka to ogromny postęp rozwojowy, który może zostać zakłócony przez nieprawidłowości mięśniowe oraz ruchowe.

Zachęcamy do kontaktu

Wyróżnia nas wiedza i doświadczenie w terapiach niemowląt. Zachęcamy do kontaktu z nami, nawet jeśli nie zauważasz u swojego dziecka wspomnianych objawów. Zapewniamy profesjonalną osteopatię pediatryczną. Świecie to miejsce, w którym możesz nas znaleźć!