Katarzyna Kulczyska - ZnanyLekarz.pl

Osteopatia pediatryczna – Szubin – Najlepsi specjaliści

Osteopatia pediatryczna jest kluczowym działem zdrowia. Osteopata musi mieć ogromną dawkę empatii i wyczucia. Głównie dlatego, że dotyczy to najmłodszych dzieci, które nie są w stanie same powiedzieć, jakie są ich dolegliwości. Osteopata musi więc polegać wyłącznie na opisie dolegliwości rodziców, a także na własnej obserwacji. Czym jest osteopatia pediatryczna? Szubin jest miejscem, w którym można znaleźć dobrego specjalistę?

Osteopatia pediatryczna – co to jest?

Osteopatia pediatryczna to kluczowe badanie dla rozwoju dziecka, które polega na wyczuwaniu napięcia mięśniowego, powięzi i innych struktur. W kompetencjach osteopatów jest również wykrywanie ograniczeń ruchomości stawów oraz tkanek. Umiejętności te są bezcenne w przypadku leczenia najmłodszych dzieci. Powstanie napięć i ograniczeń najczęściej powstają w konsekwencji długotrwałego porodu, niepoprawnej pozycji dziecka, czy cesarskiego cięcia. Może się to zdarzyć również w wyniku ciąży bliźniaczej.

Jak napięcia i ograniczenia wpływają na rozwój dziecka?

Nieprawidłowe napięcie mięśniowe oraz ograniczenie ruchomości stawów i tkanek są bardzo niekorzystne i mogą zaważyć na rozwoju dziecka. Jedną z dysfunkcji może być nieprawidłowy wzrost lub powstanie asymetrii ciała. Te dysfunkcje wpłyną negatywnie na to, jak dziecko je, jak śpi, jak się porusza itp. Do symptomów należy zaliczyć np. kolki, refluksy, zbytnia drażliwość oraz zaburzenia snu.

Osteopatia pediatryczna Szubin

Skuteczną metodą minimalizowania tych dolegliwości oraz nieprawidłowości jest osteopatia pediatryczna. Szubin to miejscowość, w której można znaleźć dobrego lekarza specjalizującego się w osteopatii pediatrycznej i leczeniu niemowląt. Dobry specjalista wyczuje, w których miejscach występuje wada mięśniowa oraz ograniczenie ruchomości stawów i tkanek. Wie, jak przeprowadzić leczenie. Co do zasady symptomy zanikają już po kilku terapiach. Ważne jest, aby terapię zacząć niezwłocznie. Głównie z tego powodu, że każdy tydzień u niemowlaka to ogromny postęp rozwojowy, który może zostać zakłócony przez nieprawidłowości mięśniowe oraz ruchowe.

Zachęcamy do kontaktu

Wyróżnia nas wiedza i doświadczenie w terapiach niemowląt. Zachęcamy do kontaktu z nami, nawet jeśli nie zauważasz u swojego dziecka wspomnianych objawów. Zapewniamy profesjonalną osteopatię pediatryczną. Szubin to miejsce, w którym możesz nas znaleźć!